Facebook Instagram

Zabawki wykonane z papieru i tektury

Zabawki wykonane z papieru i tektury

Ostatnio na rynku pojawiło się wiele nowości m.in. zabawek wykonanych z tektury falistej. Ostatnio byłam na kilku dziecięcych imprezach targowych i muszę przyznać, że zabawek wykonanych z tektury jest naprawdę coraz więcej. Jest to ciekawa propozycja wspólnej zabawy z rodzicami – nie ma co ukrywać rodzic musi pomóc dziecku w złożeniu takiej zabawki.

Oglądając tego rodzaju produkty na targach dziecięcych byłam naprawdę zaskoczona co można zrobić z tektury. Firmy produkujące takie zabawki mają w swojej ofercie m.in. domki dla lalek, zamki, samochody, traktory oraz nawet rakietę kosmiczną :) Duża ilość z tych zabawek jest naprawdę sporej wielkości. Ich ogromną zaletą jest to, że można je w każdej chwili złożyć i schować - dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca (co jest trudne w przypadku np. zabawek drewnianych lub plastikowych).  Dodatkowo dzięki temu, że wymagają one złożenia, rozwijają nie tylko zdolności manualne ale również pobudzają wyobraźnię i kreatywność dziecka.

Kolejną propozycją związaną z zabawkami z papieru są zestawy artystyczne i kreatorskie, które również podbudzają wyobraźnię i kreatywność dziecka.  Wiele z nich bardzo dobrze sprawdza mi się podczas podróży samochodem czy samolotem. Nie zajmują wiele miejsca dlatego zmieszczą się bez problemu w torbie podręcznej czy torebce. Z uwagi na ich różnorodność dziecko na pewno szybko się nimi nie znudzi. 

Zestawy są dla dzieci w różnym wieku, wiele z nich jest  przystosowana dla dzieci już od 3-4 roku życia, (m.in. zestaw kalkomanii, zestawy do tworzenia mozaik, zestawy związane z kolorowaniem, naklejaniem, przybijaniem pieczątek itp.).

Propozycją zabawy dla najmłodszych dzieci jest pierwsza gra planszowa stworzona z myślą o dzieciach już w wieku 2 lat. Dzięki temu, że gra jest uniwersalna i, że zawiera wiele wariantów zabawy dostosowanych dla dzieci w różnym wieku, starsze dzieci również z chęcią w nią grają. Warto wypróbować gry planszowe dla najmłodszych by już od małego ćwiczyć pamięć i zdolności manualne dziecka.

Autorka

Kilka słów o mnie

W lutym 2014 roku zostałam mamą. Wiele osób przygotowywało mnie na to, że po urodzeniu córki moje życie bardzo się zmieni. Owszem zmieniło się ale na lepsze!

Ku mojemu zdziwieniu, po narodzinach córki o wiele lepiej organizuje sobie czas, rzeczy, które wcześniej wydawały mi się nie możliwe, stały się możliwe. Ponadto, moja córka nigdy nie miała kolek, cały czas się uśmiecha i od trzeciego miesiąca życia przesypia całe noce. Pomysł na blog powstał z miłości do moje córki, która całkowicie odmieniła moje życie, dodała mi skrzydeł i niewiarygodnej siły. 

Został on stworzony zarówno dla kobiet planujących macierzyństwo, dla kobiet w ciąży oraz dla mam.

 

Historia bloga