Facebook Instagram

Akcesoria przeciwko kleszczom i komarom

Akcesoria przeciwko kleszczom i komarom

Zbliżają się wakacje wobec czego warto zadbać o odpowiednią ochronę przeciwko komarom, a zwłaszcza przeciwko kleszczom. Moja córka po ugryzieniu przez komara ma przeważnie odczyny alergiczne w związku z tym pryskam ją najczęściej sprayem na komary. Pamiętajmy jednak aby przed jego użyciem dowiedzieć się czy taki spray jest dostosowany do wieku naszego dziecka. Od zeszłego lata używam sprayu Mugga – chroni zarówno przed komarami jak i kleszczami. Należy jednak pamiętać, że ten spray mogą stosować dzieci powyżej 2 roku życia, oraz o tym, że można nim spryskać dziecko tylko raz dziennie. Gdy moja córka była malutka stosowałam inną ochronę - przyklejałam specjalne plasterki z olejkami odstraszającymi komary na jej ubranko, łóżeczko lub wózek. W przypadku małego dziecka dobrym rozwiązaniem jest również zakładanie moskitiery na łóżeczko lub wózek. Ugryzienia komarów mogą powodować nie tylko nieprzyjemny świąd i krostki. W niektórych sytuacjach mogą wywołać również wstrząs toksyczny. W takiej sytuacji, trzeba jak najszybciej jechać do szpitala i skonsultować się z lekarzem. Po ugryzieniu komara, dobrze jest  zdezynfekować miejsce ukąszenia np. wodą utlenioną lub spirytusem. Ja dodatkowo smaruje ukąszenia maścią, którą przepisał córce alergolog na tego typu ugryzienia (z odczynami alergicznymi).

O wiele bardziej niebezpieczne dla zdrowia jest ukąszenie przez kleszcza. Takie ugryzienie może prowadzić m.in. do boreliozy, kleszczowego zapalenia mózgu oraz do innych poważnych neurologicznych schorzeń. Z uwagi na zagrożenia jakie wiążą się z ukąszeniem przez kleszcza w zeszłym roku całą rodziną zaszczepiliśmy się na kleszczowe zapalenie mózgu. Na boreliozę nie ma jednak szczepienia, a to bardzo niebezpieczna choroba, w związku z tym jak uchronić siebie, a zwłaszcza dziecko przed ugryzieniem kleszcza? Wiadomym jest, że ciężko jest upilnować dziecko aby nie biegało po trawach, nie dotykało krzaków itp. Jest to wręcz niemożliwe. Pamiętajmy zatem by po powrocie ze spaceru zawsze dokładnie obejrzeć naszego maluszka w szczególności za uchem, pod pachami, pod kolanami oraz na łokciach. Warto również zadbać o odpowiedni ubiór dziecka na spacer - założyć dziecku długie spodnie, koszulkę z długim rękawem oraz czapeczkę. Przy panujących ostatnio w Polsce upałach nie jest to jednak możliwie. Dlatego też warto założyć specjalne LEGGINSY do kolan przeciw kleszczom i komarom (BugFree), które stanowią skuteczną ochronę przeciwko kleszczom i komarom. Materiał z którego zostały wykonane zawiera repelent Sanitized AM 23-24. Jest to związek odstraszający kleszcze, komary oraz pchły. Permetryna, która jest głównym składnikiem tkaniny  z której wykonane są legginsy działa na kleszcze oraz komary toksycznie. Substancja ochronna, która została zastosowana w legginsach nie zniknie po kilku godzinach (w przeciwieństwie do aerozoli, które działają bezpośrednio na skórę). Dodatkowo substancja ta jest bezzapachowa i antyalergiczna.

Kolejną rzeczą w którą warto się wyposażyć jest ULTRADŹWIĘKOWY ODSTRASZACZ KLESZCZY DLA DOROSŁYCH (Tickless Human) oraz ULTRADŹWIĘKOWY ODSTRASZACZ KLESZCZY DLA DZIECI (Tickless Baby). Działają jak antyradar. Skutecznie utrudniają kleszczom wychwycenie ofiary. Wystarczy go umieścić na zewnętrznej części ubrania i włączyć. Jak działa to urządzenie? Otóż kleszcze, roztocza,  pchły, wszy i pluskwy posiadają specjalny narząd węchu, który wykorzystują do namierzania swojej ofiary. Reaguje on na wilgoć, stężenie dwutlenku węgla, zmiany temperatury. Urządzenie emituje ultradźwiękowe impulsy, które paraliżują narząd węchu (aparat Hallera).

W okresie letnim zawsze powinniśmy mieć ze sobą  KLESZCZOŁAPKI (TICK TWISTER). Są to haczyki do wykręcania kleszczy u ludzi i zwierząt. Gwarantują usunięcie kleszcza w całości  szybko i bezboleśnie.

Kolejnym ciekawym produktem jest POMPKA SSĄCA NA UGRYZIENIA (Aspivenin), która eliminuje jady i toksyny w sposób bezbolesny i bezinwazyjny. Stosowanie jej przez jedną minutę pozwoli ochronić się przed niebezpiecznymi skutkami ukąszeń m.in. os, szerszeni, komarów, mrówek, pszczół, pająków rodzinnych. Pompka ssąca jest bardzo przydatna dla podróżujących do dalekich krajów - używając jej trzy minuty można odessać toksyny egzotycznych pająków, czy żmij. Działa w ten sposób, że wytwarza podciśnienie w miejscu ukąszenia, które wstrzymuje krążenie krwi w lokalnej sieci naczyń włosowatych. Pompka nie tylko odsysa toksyny ale również usuwa ból i nie dopuszcza do dalszego rozprzestrzeniania się szkodliwych drobnoustrojów w organizmie. Wszystkie w/w produkty, a także wiele innych znajdziecie na stronie https://medicalbygras.com

W przypadku złapania już kleszcza, pamiętajmy o tym, aby go zbadać. Szczegółów dowiecie się na stronie www.zbadajkleszcza.pl.

 

 

 

 

 

 

Autorka

Kilka słów o mnie

Szczęśliwa mama 6 letniej Liliany i 4 miesięcznego Jasia.

Prowadzę blog osobisty o tematyce związanej z macierzyństwem i ciąża. 

Klaudia

 

Historia bloga