Facebook Instagram

Kosmetyki i zabiegi kosmetyczne w ciąży – co wolno, a czego nie wolno?

Kosmetyki i zabiegi kosmetyczne w ciąży – co wolno, a czego nie wolno?

Ciąża to czas, podczas którego musimy o siebie wyjątkowo dbać. Niestety pomimo tego, że nasze ciało wtedy bardzo się zmienia i chciałybyśmy bardziej o nie zadbać, są pewne składniki kosmetyków oraz zabiegi kosmetyczne, które są w ciąży zakazane.  

Gdy zaszłam w ciążę i zaczęłam czytać wiele artykułów na ten temat, to prawdę mówiąc bardzo się przeraziłam bo stwierdziłam, że tak naprawdę to nie powinnam nawet myć zębów ani używać dezodorantu. Na szczęście do wszystkiego należy podejść ze zdrowym rozsądkiem i  samemu zadecydować co będzie najlepsze dla nas i dla naszego dziecka.

Zimowa podróż samochodem z niemowlakiem

Zimowa podróż samochodem z niemowlakiem

Nareszcie nadszedł czas na pierwszy zimowy wyjazd razem z córeczką. Od wielu tygodni nie mogłam się doczekać jak zareaguje na śnieg, górskie powietrze, widoki jakich jeszcze nie widziała oraz rodzinne spacery z ciszą i zapachem świerków w tle.

Oczywiście przed wyjazdem nie odbyło się bez dylematów jak przetrwać tak daleką podróż w Alpy (1.500 km). Zastanawiałam się, czy wybrać podróż samolotem, czy samochodem. Jak zapakować się ze wszystkimi rzeczami do samolotu? Było to raczej niemożliwe - góra ubrań zimowych, łóżeczko, narty, buty, no i jedzenie (ze względów na koszty wybraliśmy pobyt w apartamentach z własnym wyżywieniem).

Poród: Co zabrać do szpitala?

Poród: Co zabrać do szpitala?

Prawie rok temu pakowałam swoje torby do szpitala, czas przy małym dziecku tak szybko mija, że wydaje mi się, jakby to było wczoraj. Długo zastanawiałam się co dokładnie wziąć do szpitala dla siebie i dla dziecka by niczego nie zapomnieć, a przy okazji nie zabrać ze sobą za dużo rzeczy.

Śpiworek, wanienka itp... czyli kilka akcesoriów niemowlaka - dla przyszłych Mam

Śpiworek, wanienka itp... czyli kilka akcesoriów niemowlaka - dla przyszłych Mam

Już za chwilę Święta, jednak za moimi oknami, wciąż nie ma śniegu. Ciekawa jestem czy podczas Świąt Bożego Narodzenia będzie śnieg? Pomimo jednak tego, że nie możemy narzekać na mrozy, chciałabym polecić Wam dzisiaj śpiworek dla niemowląt, dzięki któremu nasze dziecko będzie całą noc przykryte i będzie mu ciepło, a my nie będziemy się martwić, że nasza pociecha zmarznie w nocy.

Pomysł na prezent – ulubione zabawki niemowlaka

Pomysł na prezent – ulubione zabawki niemowlaka

Jest już prawie połowa grudnia, w związku z tym przybycie Świętego Mikołaja coraz bliżej. Chciałabym podzielić się z Wami kilkoma pomysłami na prezent dla najmłodszych pociech.

Zamieszczone przeze mnie propozycję prezentów, to ulubione zabawki mojej córki, którymi potrafi się bawić nawet przez parę godzin  i które wzbudzają w niej wielkie zainteresowanie.

Książki o dzieciach, które warto przeczytać

Książki o dzieciach, które warto przeczytać

Gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, chciałam jak najszybciej pogłębić swoją wiedzę na temat przebiegu ciąży, porodu, narodzin maluszka, a także jego wychowania.

Kupiłam wtedy chyba wszystkie możliwe książki, dostępne w tym czasie na rynku.

Podróż z niemowlakiem

Podróż z niemowlakiem

Przed urodzeniem dziecka, ciężko było mi sobie wyobrazić jak będą wyglądać wyjazdy z niemowlakiem.  Zastanawiałam się jak to wszystko przygotować, spakować, jak zadbać o to by niczego nie zapomnieć?

Okazuje się jednak, że dla nas - MAM nie ma rzeczy niemożliwych. Podstawa to dobra organizacja i plan. Przed każdym wyjazdem dobrze się zastawność, co tak naprawdę nam będzie potrzebne, by uniknąć zabrania ze sobą zbyt wielu rzeczy. Podróż z dzieckiem to i tak olbrzymia ilość bagaży.

Sposób na czkawkę u dziecka

Sposób na czkawkę u dziecka

Na pewno wiele razy zastanawiałyście się nad sposobem pozbycia się czkawki u dziecka?

Otóż jest na to dobry sposób. Za zgodą pediatry wyciskam 1-2 krople cytryny na łyżeczkę i podaje ją mojej córeczce,  po czym czkawka od razu znika.

Pielęgnacja ciała w ciąży

Pielęgnacja ciała w ciąży

Na temat pielęgnacji ciała, a przede wszystkim pielęgnacji brzucha w trakcie ciąży jest wiele opinii, w książkach, w prasie oraz w  Internecie można znaleźć na ten temat wiele ciekawych artykułów

Co warto schować do torby na spacer?

Co warto schować do torby na spacer?

Jak każda mama, codziennie spaceruje z  córką przez dobrych kilka godzin.Ciekawa jestem, jakie niezbędne rzeczy chowacie dla Waszego dziecka  do torby? Ja zawsze mam ze sobą tzw. „zestaw podstawowy”, czyli :  
- jedzenie (mleko + owoce lub zupkę) oraz wodę,            
- miseczkę wraz z  łyżeczką, 

Autorka

Kilka słów o mnie

W lutym 2014 roku zostałam mamą. Wiele osób przygotowywało mnie na to, że po urodzeniu córki moje życie bardzo się zmieni. Owszem zmieniło się ale na lepsze!

Ku mojemu zdziwieniu, po narodzinach córki o wiele lepiej organizuje sobie czas, rzeczy, które wcześniej wydawały mi się nie możliwe, stały się możliwe. Ponadto, moja córka nigdy nie miała kolek, cały czas się uśmiecha i od trzeciego miesiąca życia przesypia całe noce. Pomysł na blog powstał z miłości do moje córki, która całkowicie odmieniła moje życie, dodała mi skrzydeł i niewiarygodnej siły. 

Został on stworzony zarówno dla kobiet planujących macierzyństwo, dla kobiet w ciąży oraz dla mam.

 

Historia bloga