Facebook Instagram

Jak przyzwyczaić dziecko do nocnika?

Jak przyzwyczaić dziecko do nocnika?

Jakiś czas temu zapytałam Was ile miesięcy miały Wasze dzieci, gdy zaczęły korzystać z nocnika lub nakładki na deskę sedesową. Odpowiedzi były bardzo różne. Dzieci niektórych z Was zaczęły korzystać z nocnika w wieku 10 miesięcy, inne po ukończeniu pierwszego roku życia, a kolejne w wieku dwóch, trzech lat.

Upominki z okazji Mikołajek

Upominki z okazji Mikołajek

Drogie Mamy, jestem przekonana, że powoli czujecie już zbliżające się wielkimi krokami Mikołajki. Wiele świątecznych, iluminacji świetlnych będzie miało inauguracje podczas najbliższego weekendu. Ja już nie mogę się ich doczekać.

Chciałbym podzielić się z Wami kilkoma pomysłami na prezent dla najmłodszych dzieci i liczę na to samo z Waszej strony. Każda z Was na pewno poleci sprawdzone przez Wasze dzieci zabawki.

W Paryżu dzieci nie grymaszą?

W Paryżu dzieci nie grymaszą?

Będąc w ciąży moja przyjaciółka poleciła mi książkę autorstwa pani Druckerman Pamela pt. "W Paryżu dzieci nie grymaszą".Przeczytałam ją od deski do deski, nie tylko z uwagi na to, że byłam w ciąży i ciekawiła mnie ta tematyka, ale również dlatego, że spędziłam wiele miesięcy z francuską rodziną i byłam ciekawa czy moje obserwacje w temacie wychowania dzieci są zgodne z opisanymi metodami wychowawczymi.

Pobieranie komórek z krwi pępowinowej

Pobieranie komórek z krwi pępowinowej

Będąc w ciąży, przez długi czas zastanawiałam się nad pobraniem podczas porodu komórek macierzystych z krwi pępowinowej. Ostatecznie podjeliśmy z mężem decyzje, że zdecydujemy się na takie rozwiązanie. 

Tężnia solankowa – miejsce na jesienny spacer

Tężnia solankowa – miejsce na jesienny spacer

Moje Drogie, nie ma co ukrywać, że ostatnio pogoda nas nie rozpieszcza. Po kilku pochmurnych i deszczowych dniach, kilka dni temu nareszcie wyszło słońce!

Postanowiłam z tego skorzystać i pojechać z córką na spacer do parku w Konstancinie, w którym znajduje się tężnia solankowa. Tego rodzaju tężnie znajdują się również m.in. w Ciechocinku, Rabce Zdrój, w Radlinie oraz w Inowrocławiu.

Weekendowy wyjazd w góry

Weekendowy wyjazd w góry

Uwielbiam nasze polskie cudowne Tatry, górali, pyszne góralskie jedzenie i całe Podhale. Staram się aby co roku na przełomie września i października wyjechać na kilka dni w góry. Taki wyjazd działa na mnie jak balsam na serce. Cisza, spokój, czyste, świeże powietrze – czego można chcieć więcej! 

Aktywne spędzanie czasu z półtorarocznym maluszkiem.

Aktywne spędzanie czasu z półtorarocznym maluszkiem.

Każda z nas wie, że im nasze dzieci są coraz starsze, tym aktywniej i ciekawiej musimy zorganizować im czas by jak najlepiej się rozwijały. 

Jeszcze lepiej gdy przy tym my - Mamy też miło spędzamy i urozmaicamy sobie czas.

Zajęcia dla maluszków

Zajęcia dla maluszków

Drogie Mamy, ciekawa jestem co sądzicie o zajęciach, które są prowadzone przez różne instytucje dla rodziców i dzieci?  

Czy uczestniczyłyście może w takich zajęciach? Jakie są wasze wrażenia?

Spacer podczas upalnych dni - co ze sobą zabrać?

Spacer podczas upalnych dni - co ze sobą zabrać?

Przez ostatnie kila dni mamy pogodę niczym w Afryce, ciekawa jestem jak Wasze pociechy znoszą upały? Nie ma co ukrywać, że tak upalne dni są bardzo ciężkie zarówno dla nas jak i przede wszystkim dla naszych dzieci. Co zabieracie ze sobą na spacer w tak upalne dni?

Usypianie maleństwa

Usypianie maleństwa

Drogie Mamy, jak dobrze wiecie, sen naszego maluszka to podstawa do jego prawidłowego rozwoju i dobrego humoru następnego dnia. Jestem pewna, że każda z Was ma swoje sprawdzone sposoby na to by Wasze maleństwo szybko usnęło.

Autorka

Kilka słów o mnie

W lutym 2014 roku zostałam mamą. Wiele osób przygotowywało mnie na to, że po urodzeniu córki moje życie bardzo się zmieni. Owszem zmieniło się ale na lepsze!

Ku mojemu zdziwieniu, po narodzinach córki o wiele lepiej organizuje sobie czas, rzeczy, które wcześniej wydawały mi się nie możliwe, stały się możliwe. Ponadto, moja córka nigdy nie miała kolek, cały czas się uśmiecha i od trzeciego miesiąca życia przesypia całe noce. Pomysł na blog powstał z miłości do moje córki, która całkowicie odmieniła moje życie, dodała mi skrzydeł i niewiarygodnej siły. 

Został on stworzony zarówno dla kobiet planujących macierzyństwo, dla kobiet w ciąży oraz dla mam.

 

Historia bloga