Facebook Instagram

Masaże przeznaczone dla kobiet w ciąży

Masaże przeznaczone dla kobiet w ciąży

Będąc w ciąży, wiele przyszłych mam pragnie odrobiny relaksu i odprężenia.  Trudno im się dziwić. Nie ma co ukrywać, że noszenie pod sercem naszego przyszłego maleństwa i czucie jego ruchów jest najpiękniejszym uczuciem dla przyszłej mamy. Jednak dla organizmu, szczególnie w drugim i trzecim trymestrze ciąży jest to nie lada wysiłek, który często powoduje obrzęki i napięcia m.in. w barkach, karku, szyi, odcinku lędźwiowo-krzyżowym oraz w nogach.

Pobieranie komórek z krwi pępowinowej

Pobieranie komórek z krwi pępowinowej

Będąc w ciąży, przez długi czas zastanawiałam się nad pobraniem podczas porodu komórek macierzystych z krwi pępowinowej. Ostatecznie podjeliśmy z mężem decyzje, że zdecydujemy się na takie rozwiązanie. 

Naturalne sposoby na pozbycie się zgagi i podrażnień w ciąży

Naturalne sposoby na pozbycie się zgagi i podrażnień w ciąży

Drogie Mamy, jestem przekonana, że większość z Was podczas ciąży zmagała się ze zgagą (tzw. refluks żołądkowo-przełykowy), która nie ma co ukrywać jest bardzo dokuczliwa i nieprzyjemna. Pomimo unikania tłustych, ciężkostrawnych potraw oraz słodyczy, zgaga  w ciąży daje o sobie znać wielu kobietom.

Kosmetyki i zabiegi kosmetyczne w ciąży – co wolno, a czego nie wolno?

Kosmetyki i zabiegi kosmetyczne w ciąży – co wolno, a czego nie wolno?

Ciąża to czas, podczas którego musimy o siebie wyjątkowo dbać. Niestety pomimo tego, że nasze ciało wtedy bardzo się zmienia i chciałybyśmy bardziej o nie zadbać, są pewne składniki kosmetyków oraz zabiegi kosmetyczne, które są w ciąży zakazane.  

Gdy zaszłam w ciążę i zaczęłam czytać wiele artykułów na ten temat, to prawdę mówiąc bardzo się przeraziłam bo stwierdziłam, że tak naprawdę to nie powinnam nawet myć zębów ani używać dezodorantu. Na szczęście do wszystkiego należy podejść ze zdrowym rozsądkiem i  samemu zadecydować co będzie najlepsze dla nas i dla naszego dziecka.

Poród: Co zabrać do szpitala?

Poród: Co zabrać do szpitala?

Prawie rok temu pakowałam swoje torby do szpitala, czas przy małym dziecku tak szybko mija, że wydaje mi się, jakby to było wczoraj. Długo zastanawiałam się co dokładnie wziąć do szpitala dla siebie i dla dziecka by niczego nie zapomnieć, a przy okazji nie zabrać ze sobą za dużo rzeczy.

Pielęgnacja ciała w ciąży

Pielęgnacja ciała w ciąży

Na temat pielęgnacji ciała, a przede wszystkim pielęgnacji brzucha w trakcie ciąży jest wiele opinii, w książkach, w prasie oraz w  Internecie można znaleźć na ten temat wiele ciekawych artykułów

Prawidłowe odżywianie w ciąży

Prawidłowe odżywianie w ciąży

Prawidłowe odżywiane w ciąży jest bardzo ważne dla zdrowia i rozwoju dziecka.Będąc w ciąży przestrzegałam pewnych wskazówek, którymi chciałbym się dzisiaj podzielić.Dzięki prawidłowemu odżywianiu moja córka, która w chwili obecnej ma 9 miesięcy, nigdy nie miała żadnych problemów zdrowotnych – żadnych problemów z brzuszkiem, żadnych kolek. Jest zdrową i uśmiechniętą dziewczynką.Według lekarzy duży wpływ miało na to moje prawidłowe odżywianie  w czasie ciąży.

Autorka

Kilka słów o mnie

W lutym 2014 roku zostałam mamą. Wiele osób przygotowywało mnie na to, że po urodzeniu córki moje życie bardzo się zmieni. Owszem zmieniło się ale na lepsze!

Ku mojemu zdziwieniu, po narodzinach córki o wiele lepiej organizuje sobie czas, rzeczy, które wcześniej wydawały mi się nie możliwe, stały się możliwe. Ponadto, moja córka nigdy nie miała kolek, cały czas się uśmiecha i od trzeciego miesiąca życia przesypia całe noce. Pomysł na blog powstał z miłości do moje córki, która całkowicie odmieniła moje życie, dodała mi skrzydeł i niewiarygodnej siły. 

Został on stworzony zarówno dla kobiet planujących macierzyństwo, dla kobiet w ciąży oraz dla mam.

 

Historia bloga